Nis 12

Hafif serin bir 10 Nisan akşamında, müthiş gösterileri ve insanı kendinden geçiren müziği ile Buena Vista Social Club’u bir kez daha canlı canlı dinlemek nasip oldu.  İş çıkışı Ülkü ile buluşup güzel bir yemek yedik ve ardından çok fazla oyalanmadan Hilton Exhibition Center’ın yolunu tuttuk.

Kapılar 21:00’de açılacaktı. Birkaç dakika kala salona vardık ve direk içeri daldık. O kadar da acele etmemize gerek yokmuş. Yaklaşık bir saat salonun dolmasını bekledik.

Fonda tabiiki latin müzikleri çalıyor, dev ekranlarda da Havana Club’ın reklamları dönüyordu. Bir süre sonra koltuklar dolmaya başladı. Bazıları ayakta kalmayı tercih etmişlerdi. Ve insanı dans etmeye zorlayan latin ezgilerine daha fazla dayanamayıp kendi çaplarında danslar ediyorlardı.

İzleyici kitlesi büyük oranda gençlerden, biraz orta yaşlılardan, çok az da orta yaş üstülerden oluşuyordu. Yaşlı kelimesini kullanmak gelmedi içimden; bu müzikten hoşlanan ve bu kadar saat boyunca zevkle bu şölene katılanlara yaşlı demek hiç te doğru değil.

Saat 22:10 civarları, artık herkes gelmiş, yerlerine yerleşmiş.. ve konser başlıyor.. Fotoğraf makinemi getirmediğime çok pişmanım. O karanlıkta iPhone ile birşeyler çekmek çok zor. Atmosfer süper, dansçılar muhteşem, müziği zaten biliyoruz. Yaklaşık 2.5 saat boyunca neredeyse hiç durmadan danslar, koreografiler, gösteriler. Müthiş bir performans. İnsanların coşkusu görülmeye değerdi. Helen çok bilindik parçaların herkes tarafından söylenmesi.

Gösterinin sonlarına doğru artık kimse yerinde duramıyordu. herkes koltuklardan kalkmış dans ediyor, çılgın müziğe eşlik ediyordu. Sahnedeki sanatçılarda bundan etkilenmiş olsa gerek insanları daha da coşturmak için ellerinden ne gelirse yapıyorlardı. Gösterinin her anında birbirine sarılmış çiftlerin danslarına tanık olabiliyordunuz.

Gece saat 01’e doğru gösteri müthiş alkışlarla sona erdi ve anonslar duyuldu: “Partimiz yeni başlıyor”. Kısa bir süre daha takılıp sonunda bu harika geceden ayrılmaya karar verdik. Kapıda yaklaşık 70’li yaşlarını yaşayan sanatçılar imza veriyorlardı.  Onları bir kez daha canlı dinlemenin ve muhteşem geçen bu gecenin verdiği keyifle eve döndük.


Biraz interneti kurcalayınca aşağıdaki adrese rastladım. Buradan genel bilgi alabilir ve resimlerine bakabilirsiniz.

http://www.buenavistaturkiyede.com/

Share on FriendFeed

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.